Szkodliwa działalność dla ogrodu

Szanowni Państwo,

Zarząd ROD Janiska w Niekaninie informuje, iż grupa mącicieli działająca na szkodę ogrodu, o której pisaliśmy 9 czerwca 2021 roku, nadal działa i głosząc kłamstwa i kalumnie wciąga do swojego grona  coraz więcej uczciwych działkowców, a następnie namawia ich do postępowania niezgodnego z prawem i własnym sumieniem.

Do Zarządu przychodzą z pytaniami uczciwi działkowcy, pytają czy prawdą jest, że Zarząd nic nie robi, ustala swoje własne przepisy, robi co mu się tylko podoba i ogólnie jest bałagan jakiego do tej pory nie było.

NADESZŁA PORA DAĆ KRES POMÓWIENIOM, SZYKANOM, ZNIESŁAWIENIOM 

Dla przypomnienia informujemy, że aktualny Zarząd działa społecznie od stycznia 2020 roku. Należy przypomnieć, że w marcu 2020 roku nastąpiła pandemia, wprowadzono ograniczenia Covid-19 następnie przez cały 2021 rok trwały restrykcje rządowe związane z pandemią i dopiero wiosną 2022 roku powoli powracaliśmy do normalności. Po zniesieniu obostrzeń na jesień zaczęła szaleć inflacja, ceny materiałów i usług szybował w górę osiągając poziom bardzo wysoki. 

W opisywanym okresie Zarząd wyremontował siedzibę ogrodu (zgodnie z planem pięcioletnim zatwierdzonym na walnym zebraniu w 2018 roku oraz zaleceniami sanepidu i inspekcji budowlanej, które stwierdziły istnienie zagrożeniem zawalenia się całej konstrukcji), w której po remoncie są normalne warunki dla działkowców, pracowników i innych osób przybywających do siedziby ogrodu. Po ciężkich bojach z GDDKiA udało się wykonać bramę wjazdową oraz furtki od strony zbiornika retencyjnego przy drodze ekspresowej S6. Wymieniliśmy wszystkie tablice informacyjne dodając do nich jeszcze trzy tablice, które są rozlokowane przy każdej furtce wejściowej na teren ogrodu. Poczyniliśmy przygotowania do wybudowania studni głębinowych, posiadamy uzgodnienia geologiczne i zatwierdzony przez Starostę Kołobrzeskiego projekt realizacji budowy studni głębinowych oraz przygotowane przyłącze do istniejącej studni 1A przy siedzibie. Niestety grupa mącicieli zrobiła wszystko żeby opóźnić realizacje inwestycji poprzez nakłanianie działkowców do nie wpłacania partycypacji 150 zł od działki uchwalonej na walnym zebraniu w 2021 roku. Działania objęły wyższe władze, które unieważniły walne zebranie w 2021 roku ale po odwołaniu Zarządu do jednostki centralnej, uchwała okręgu została uchylona i uznana za działania nielegalne niezgodne z prawem. Wszystkie działania tych osób oraz inflacja doprowadziła do tego, że należy podnieść kwotę partycypacji, żeby dokończyć rozpoczętą inwestycję. 

Szanowni Państwo jeżeli usłyszycie od innych działkowców, głupie i nierealne sprawy które głoszą, przyjdźcie do Zarządu zapytajcie czy to jest prawda i mówcie między sobą, które osoby szerzą nienawiść i wrogość wśród działkowców. Przykładowo mąciciele działający na szkodę ogrodu głoszą, że Zarząd bierze pensje miesięczne po 3.000, zł, kompletna bzdura, którą każdy może podważyć w mgnieniu oka (3000 zł x 10 członków x 12 miesięcy = 360000 zł, opłata ogrodowa ze wszystkimi składnikami wynosi 549 zł rocznie x 530 działek daje 290970 zł wpływów rocznie, nawet nie starcza na insynuowane wynagrodzenia, a gdzie reszta opłat śmieci, prąd, woda, pensje pracowników i inne). Wiele innych wyssanych z palca bzdur można usłyszeć od tych osób. Nie dajmy się zmanipulować osobom, które zostały zmuszone do płacenia za działkę, przestrzegania regulaminu i wielu innych rzeczy, które oni uważają za zbędne ponieważ mogą robić co się im podoba, a zarząd jest od tego żeby ich wszystkie polecenia realizował (wśród tych osób są też byli działacze).

Szanowni Państwo,

dajmy temu kres i wszystkie swoje siły i umiejętności skierujmy w stronę ogrodu żeby usprawnić i umilić sobie czas przebywania na działce.

z poważaniem

członkowie Zarządu ROD Janiska